Wkurzyłem się na firmę LFTech z Chojnic… #januszeallegro
Szukasz sobie dysku twardego. Interesują Cię tylko nowe egzemplarze i najlepiej coś z wyższej półki. No i jest aukcja:

Stan: Nowy
Wystawiam fakturę VAT
Sata III
7200 rpm

Cena przystępna, więc zrobiłem zakupy. Paczka przyszła szybko i to był jedyny plus z całej transakcji. Paczka rozpakowana, dysk w folii antystatycznej, czyli teoretycznie wszystko powinno być w porządku. Podłączam dysk do komputera i coś jest z nim nie tak. Głowica chodzi głośno jak mój stary mikser Zelmera. Więc włączam CrystalDisk żeby sprawdzić co jest nie tak z parametrami SMART, czyli historią dysku.
Czas pracy: 9 godzin
Liczba włączeń: 4

Jeszcze żeby to były prawdziwe czasy pracy, ale nie… #januszebiznesu zwąchali biznes w resetowaniu tych parametrów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Polega to mniej więcej na tym samym co cofanie liczników w Passatach sprowadzanych zza Odry 🙂 A więc kupiłem używany dysk w cenie nowego.

Nie będę dokładnie cytował sprzedającego, ale ich podejście jest na zasadzie:
„No będziemy sobie robić ludzi w chuya, czyścić historię dysku i sprzedawać je jako nowe. Jak ktoś się zorientuje to wtedy wymienimy lub zwrócimy pieniądze. A nieświadomi klienci zobaczą w Crystalu kilka godzin i nie będą się czepiać”

Chciałem uświadomić mirków z #it #informatyka #pc #pcmasterrace #dyski że takie wałki są jak najbardziej możliwe. Nawet od sprzedających, którzy mają ponad 99% pozytywnych komentarzy i status „Super Sprzedawcy”

Dziękuję za uwagę i nie polecam ww. firmy