Siema Mirki, pewna rodzina z mojego osiedla poprosiła mnie o pomoc przy laptopie. Zwykle tego nie robię, bo dawno przestałem się bawić w „informatyka” od komputerów. Tym razem jednak postanowiłem pomóc, ponieważ są to poczciwi ludzie których los trochę skopał. Kobieta wychowuje sama dwójkę dzieciaków, w wieku około 10 i 8 lat. Niestety ojciec z tego co udało mi się dowiedzieć, zmarł z powodu choroby. Mimo wszystko kobieta radzi sobie dobrze, dbając o chłopaków, co widać po nich na podwórku.

Nie przelewa się u nich, więc powiedziałem że zajrzę do wspomnianego laptopa. Co się jednak okazało, laptop to stary Lenovo 100-15IBY, do tego poskręcany z powodu problemów z zawiasami i pękniętymi plastikami. Reasumując, szału nie ma i to bardzo. Przeinstalowanie systemu niewiele da.

Dlatego postanowiłem im kupić dodatkową pamięć i dysk SSD z własnej kieszeni, nic im nie mówiąc. Mama chłopaków jest na tyle dumna że będzie chciała zapłacić, dlatego powiem że tylko wyczyściłem system i wymieniłem klapę ekranu, bo akurat miałem podobnego starego laptopa, a kupię ją gdzieś na OLX.

Tu jednak mam pytanie do Was, może ktoś z Was ma w rozsądnych pieniądzach sprzedać dysk SSD, a i może pamięć 4GB, a może i 8 GB DDR3L się u kogoś znajdzie? Mogę po to osobiście podjechać na terenie Katowic i okolic. W ostateczności mogę kupić jakąś używkę od Was, w rozsądnej cenie. Zastanawiam się tylko jak przedstawić sytuacje wspomnianej kobiecie. Nie zgodzi się przyjąć innego laptopa za darmo, a nie chcę żadnych pieniędzy.

#katowice #komputery #informatyka #sosnowiec #pcmasterrace #kupie #rodzina #slask